ماساژ یام خنگ یا پای آتشین چیست؟

ماساژ یام خنگ یا پای آتشین چیست؟

 

یام خنگ یک سبک ماساژ سنتی لانا است .لانا  اصطلاحی است که  برای جمعی از گروه های قومی مختلف شمال تایلند به کار می رود که از زمان های قدیم در این منطقه ریشه دارند.
به نظر می رسد این سبک ماساژ دارای قدرت شفا بخشی است.اعتقاد بر این است که مواد معدنی آهن درد و جراحات بیمار را درمان می کنند.

درمان سنتی طب سنتی تایلندی یا یام خنگ یک سبک قدیم باستانی است. نوعی ماساژ Lanna Thai که از گرما، روغن ها و فقط پاها برای ماساژ و درمان بدن بیمار استفاده می کند.

هدف از درمان، کمک به کاهش درد عضلات، تاندون، درد مفصل و استخوان، و همچنین کاهش بیحسی و فلج در هنگام کار بر روی خطوط انرژی سنت (سیب سن) است.

    

فردی که متخصص انجام این ماساژ است، ابتدا پاهای خود را در ظرف روغنی که کنار آتشدان است غوطه ور می کند و سپس پای خود را یک لحظه کوتاه  روی آتش نگه میدارد. این روغن می تواند روغن کنجد، زنجبیل یا سایر ادویه ها باشد. آتشدان نیز با آتش زغال چوب پر و افروخته می گردد.حالا با همان پا که روغن آن گرم است پشت و پاها را ماساژ میدهد که با فشار مختصری همراه خواهد بود.
 آنها تعادل خود را به کمک یک چوبدستی حفظ می کنند. باید مطمئن باشید که استفاده از این ماساژ سوختگی عمیقی برای شما نخواهد داشت اما گرمای آن ممکن است بیشتر از گرمای ماساژ سنگ داغ باشد. گرچه ماساژ تایلندی دوست داشتنی است و می تواند در سراسر جهان یافت می شود، اما شما به راحتی نمی توانید این سبک خاص ماساژ تایلندی را به راحتی ببینید.

 یام خنگ یک تجربه فوق العاده منحصر به فرد است، اما می توان گفت یک هنر درحال مرگ!!! اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که در معرض فرهنگ لانا و یام خنگ باشید، باید آن را تجربه کنید.

در واقع تایلند دارای مدارس یا مربیان بسیار موفق است که دوره های فیزیوتراپی یام خنگ را ارائه دهند. به احتمال زیاد یکی از دلایل اصلی افول این ماساژ این است که طبق سنت تایلندی، هیچ کس نمی تواند یا مجاز به درمان یام خنگ نیست زیرا هنوز هم به عنوان یک هنر مقدس در نظر گرفته شده است، و لازم است کسانی که آن را ارائه می کنند به بلوغ معنوی و موقعیت اخلاقی بالا رسیده باشند.

یکی دیگر از مکان های جالب برای درمان یام خنگ در منطقه Ban Rai Kong Khing در منطقه چیانگ مای (منطقه Hang Dong) است.

 

 17 آذر 97

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017