ماساژ جین شین دو

Jin shin doشین دو ( روح خداوند )، یک روش درمان طب فشاری است که توسط روان درمانگرآمریکایی به نام  
Iona Marsaa Teeguarden، در دهه 1970، معرفی و پایه گذاری شد.
این سبک منحصر به فرد از طب فشاری، نظریه ها و تکنیک های مختلفی از قوانین شرقی مانند جین شین جیسو، طب سوزنی چینی و کیوگونگ را ادغام می کند. همچنین مفاهیم غربی از روان درمانگری اریکسونی و تئوری تسلیحات سقفی ویلهلم رایش را شامل می شود. همچنین می توان ترکیبی از تکنیک طب سوزنی سنتی ژاپنی، طب سوزنی کلاسیک چینی و نظریه طب فشاری، فلسفه تائو، چیگون (تکنیک تنفس و ورزش)، نظریه سگمنت ریکی و اصول روان درمانی اریکسون را نیز در این سبک یافت . جین شین
Do به عنوان یک شکل عمده از درمان آسیب بدن آسیا توسط AOBTA، NCBTMB، NCCAOM و وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده در میان دیگران به رسمیت شناخته شده است.

جین شین Do بر این اعتقاد است که انرژی زندگی (چی)، در مسیرهای متعدد در سراسر بدن جریان دارد. هنگامی که این مسیرها مسدود می شوند، جریان انرژی قطع می شود و علائم جسمی و احساسی ممکن است ایجاد شود. طرفداران جین شین معتقدند جریان طبیعی انرژی می تواند زمانی که فشار به نقاط خاصی از بدن اعمال می شود که با این کانال های مسدود شده مرتبط است، بازگردانده شود. لازم به ذکر است که این سبک برای تشخیص یا درمان بیماری در نظر گرفته نشده است !!! بلکه این یک آرامش درمانی مفید برای هر درد یا علامت مداوم، حتی به ظاهر جزئی و بی اهمیت می باشد. استفاده از تکنیک جی شین دو می تواند با فرار از تنش، کاهش استرس و تشویق احساس افزایش سلامت، به روند بهبود کمک کند.

بر اساس معنای لغوی شین دو، افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند به ندای بدن مشتری گوش فرا می دهند و اجازه می دهند که به مناطقی که نیاز به توجه دارند، هدایت شوند. آن ها می دانند که ذهن، روح و بدن همه با هم در ارتباط هستند و تنش فیزیکی ممکن است باعث آسیب های عاطفی یا خاطرات دردناک پنهان شود.

 

در یک جلسه شین دو چه کاری انجام می شود؟

جین شین دو


ماساژ درمانگر سوالاتی را از مراجعه کننده می پرسد و با کمک اطلاعاتی که کسب کرده، به ارزیابی کامل بدن برای تعیین مناطق تنش مزمن ( شناخته شده به عنوان
armoring  ) می پردازد و ممکن است به یک سری مشکلات عاطفی برسد.
در
Shin Do با ترکیبی از فشار انگشت مستقیم و تکنیک های تمرکز برای از بین بردن تنش استفاده می کند، آرامش را تسریع می کند و جریان انرژی را در سراسر بدن متعادل میکند. این بر ارتباط ذهن-بدن-روح تاکید می کند و اغلب موجب آزادی فیزیکی و عاطفی می شود.

بسته به الگوی تنش، ترکیبات خاصی از  ) acupoints نقاط ) به مدت چند دقیقه در یک زمان فشار داده می شوند تا زمانی که احساس تنش را احساس کنند. تمرینکننده معمولا با فشار دادن نقاط در گردن و شانه قبل از رفتن به مناطق دیگری که نیاز به توجه دارند شروع می شود. در جین شین دو، حداقل دو  حرکت در یک زمان برگزار می شود. به این ترتیب که ماساژ درمانگر، با یک انگشت، یک نقطه را در یک ناحیه دچار تنش فشار می دهد و از طرف دیگر یک یا چند نقطه "دفاعی" را در قسمتهای دیگر بدن فشار می دهد. این فشار هم زمان بر چند نقطه باعث می شود انرژی بیشتری آزاد شده و بدن رو به تعادل و بهبود رود.

Acupoints به طور معمول در زاویه خاصی تحت فشار قرار گرفته و این فشار برای یک تا پنج دقیقه و به منظور به دست آمدن نتیجه بهتر، ادامه می یابد. ماساژ درمانگر طی جلسه درمان با استفاده از تشویق کلامی به فرد بیمار کمک میکند تا با انجام تمرینات تنفس و تجسم، از آنچه که در بدنشان رخ می دهد آگاه شوند. حتی ممکن است از آن ها خواسته شود هرگونه احساس، خاطره یا تجربه ای دارند، بیان کنند.

 

یک تجربه: مشتریان ممکن است تصمیم به سکوت داشته باشند، اما اعتقاد بر این است که صحبت کردن در مورد احساسات می تواند به  آزادی روانی در کنار آزاد شدن فیزیکی تنش کمک کند.

این ماساژ روی تخت انجام می گیرد. باید به ماساژ گیرنده اطمینان بدهید که میزان فشار در حین ماساژ به اندازه تحمل وی خواهد بود. هر جلسه 60 تا 90 دقیقه ممکن است به طول بیانجامد.

 

چگونه جین شین کمک می کند؟
 جین شین، یک روش آهسته، ملایم و غیر تهاجمی شناخته شده برای کاهش تنش عضلانی و ترویج آرامش عمیق برای کمک به کاهش شرایط و علائم زیر است:

سردرد و میگرن
گردن، شانه و درد پشت
درد مشترک
مشکلات تنفسی 
مسائل گوارشی
بیخوابی
خستگی
حالت تهوع

هیپوترمی ) کاهش دمای عمومی بدن، سرمازدگی )

همچنین جین شین دوو، برای از بین بردن استرس های عاطفی و کمک به آرام کردن افراد پس از تروما استفاده شده است.

 

مراقبت ها در جین شین دو:

این ماساژ با لباس انجام می شود. از آنجایی که در جین شین Do هیچ مالش، زدن یا کشش وجود ندارد، پس عوارض آن بسیار کم است. با این حال، برخی از acupoints است که باید در طول حاملگی اجتناب شود، بنابراین بانوان باردار باید ابتدا با مراقب و پزشک خود مشورت کنند. جین شین Do برای افراد تحت درمان با پرتودرمانی نیز توصیه نمی شود. به طور کلی توصیه می شود که Jin Shin Do را با سایر انواع درمان های انرژی ترکیب نکنید، زیرا هر سبک ممکن است بر دیگر سبک ها تاثیر بگذارد و نتیجه دلخواه را به دنبال نداشته باشد.

ما انسان های مدرن و متمدن !!! اغلب فراموش کرده ایم که چگونه بدن و ذهنمان را آرام کنیم. انتظارات بالا، اهداف سخت و مقررات سختگیرانه،  به تنهایی کافیست که تنش ذهنی و فیزیکی را در زندگی روزمره ما به وجود آورد. تنش ماهیچه ها را در بر میگیرد و اگر به زودی رفع نشود، مزمن می شود. درد ناگهانی، تنش، سرخوردگی،  احساسات سرکوب شده .... این ها همه پیامدهای زندگی مدرن و حاصل بی توجهی به خودمان است.  ما ممکن است زمان زیادی را صرف مقاومت در برابر احساسات "منفی" کنیم.  جین شین روش ساده و آرامیست که راهکار عملی برای مقابله با استرس روزانه را ارائه می دهد.  آزادی تنش باعث بهبود سلامت بدن می شود و یادگیری برای پذیرش احساسات ما به ما امکان می دهد کیفیت زندگی غنی را تجربه کنیم.مهم تر از همه اینکه این روش کمک می کند تا یاد بگیریم که احساسات دردناک را سرکوب نکنیم بلکه آن را با یک احساس خوب جایگزین کنیم، که منجر به یک شیوه زندگی شادتر خواهد شد.

 

تماس با ما

تلفن آموزشگاه :65263056-021

تلفن همراه :09129475991

ایمیل :info@nazariteb.com

آدرس آموزشگاه:شهریار.خیابان ولیعصر(ع)کوچه شهید جعفرصداقت پیشه مجتمع صداقت طبقه دوم پلاک24
ساعت کاری : تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 21
عضویت در خبر نامه
کلیه حقوق مادی ومعنوی این وبسایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای دنیای آرامش می باشد Copyright © 2017